18:43 - Kültür ve sanata katkısı için böyle festivallerin düzenlenmesi gerekiyor
18:30 - 75 ülkeden 1200 kültür ve sanat elçisi Taksim’de buluştu
15:32 - Gazetecilerin yaşadığı sorunlar konuşuldu
23:52 - BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ GIDA BANKASI YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
23:46 - 16 farklı ülkeden 85 kuklanın yer aldığı sergi açıldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları oyunları, Ocak ayından itibaren Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenmeye başlıyor.
İBB Şehir Tiyatroları daha fazla seyirciye ulaşmak için kendi sahnelerinin yanı sıra ilçe belediyelerinin sahnelerinde de oyunlarını seyirciyle buluşturuyor. Şişli Nazım Hikmet Sahnesi’nin ardından Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi de İBB Şehir Tiyatroları oyunlarına kapılarını açıyor.
Moliere’in yazdığı Tolga Yeter’in yönettiği Hastalık Hastası, 18 Ocak 2022 Salı günü saat 20:30’da Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde seyirci karşısına çıkıyor.
İBB Şehir Tiyatroları oyunları sezon boyunca Beylikdüzü’nde seyirciyle buluşmaya devam edecek.
Hastalık Hastası adlı oyunumuzun biletleri İBB Şehir Tiyatroları gişelerinden, https://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/ adresinden ve mobil uygulamamızdan temin edilebilir.
Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Çandarlı Sokak, Atatürk Bulvarı No:28, Beylikdüzü
HASTALIK HASTASI
Argan hastalık hastasıdır. Evde bir doktor bulunursa hem istediğim zaman tedavi olurum, hem de cebimden beş kuruş çıkmaz düşüncesiyle, kızını bir doktorla evlendirmeye karar verir. Kızı ise bir başkasına âşıktır. Argan’ın sırf parasını seven karısı ise onu hem aldatmakta, hem de elinde avucunda ne varsa almaya çalışmaktadır.
Evin, her şeyden haberdar olan son derece zeki ve iş bilir hizmetçisinin gönlü bu duruma razı olmaz. Hakikatin ve aşkın kazanması için elinden geleni yapar.
Aşk gülücüklerinin sahtesini, gerçeğinden ayırmak zordur.
Hastalık Hastası, Klasik Fransız Tiyatrosu’nun kurucularından Moliere’in (1622 – 1673) yazdığı son oyundur. İlk kez 1673 yılında sahnelenen oyunda Moliere, eleştirilerini mesleğini kötüye kullanarak zengin hastalarını sömüren doktorlara yöneltir.
Moliere’in yazdığı Tolga Yeter’in yönettiği oyunda Barış Çağatay Çakıroğlu, Besim Demirkıran, Çağrı Büyüksayar, Çiğdem Gürel, Elif Verit, Ersin Sanver, Gün Koper, Hüseyin Tuncel, Sevinç Erbulak, Şirin Asutay, Şükrü Türen, Tuğçe Açıkgöz rol alıyor.
İyi seyirler…