18:43 - Kültür ve sanata katkısı için böyle festivallerin düzenlenmesi gerekiyor
18:30 - 75 ülkeden 1200 kültür ve sanat elçisi Taksim’de buluştu
15:32 - Gazetecilerin yaşadığı sorunlar konuşuldu
23:52 - BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ GIDA BANKASI YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
23:46 - 16 farklı ülkeden 85 kuklanın yer aldığı sergi açıldı
Gaziantep Dernekler Federasyonu ve İstanbul Gaziantep İslahiyeliler Derneği, asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşları unutmadı.
Gaziantep Dernekler Federasyonu Başkanı Hasan Demir, depremde hayatını kaybedenleri anarak, “6 Şubat deprem şehitlerimizi unutmadık, unutturmayacağız” şeklinde konuştu.
Geçtiğimiz sene yaşanan ve 11 ili derinden etkileyerek 60 bine yakın vatandaşın hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan 6 Şubat depreminin yıldönümünde en çok etkilenen illerden bir tanesi olan Gaziantep’in İstanbul dernekleri anlamlı bir etkinliğe imza attı.
Gaziantep Dernekler Federasyonu ve İstanbul Gaziantep İslahiyeliler Derneği, depremin birinci yıldönümünde hayatını kaybedenler için lokma dağıttı. Gaziantep Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hasan Demir, “6 Şubat deprem şehitlerimizi unutmadık. Unutturmayacağız. Şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” ifadeleri ile duygularını dile getirdi.