18:43 - Kültür ve sanata katkısı için böyle festivallerin düzenlenmesi gerekiyor
18:30 - 75 ülkeden 1200 kültür ve sanat elçisi Taksim’de buluştu
15:32 - Gazetecilerin yaşadığı sorunlar konuşuldu
23:52 - BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ GIDA BANKASI YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
23:46 - 16 farklı ülkeden 85 kuklanın yer aldığı sergi açıldı
İETT’nin dizelden tamamen elektrikliye çevrilen ilk otobüsü sefere başladı.
Gelişen teknolojiyi yakından takip eden ve İstanbul için rasyonel olanları hayata geçiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İETT, elektrikli araç yatırımlarına hız verdi. Bu kapsamda ilk olarak İBB iştirak şirketlerinden İSBAK AŞ ile birlikte dizel yakıtlı bir otobüs yüzde 100 elektrikli otobüse dönüştürüldü. Bu dönüşüm sayesinde, 2006 model olan ve dizel yakıtlı kullanım ile ekonomik ömrünü tamamlamış olan bir otobüs de yeniden şehre kazandırılmış oldu.
Lansmanı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan elektrikli araç, 28T Topkapı – Beşiktaş hattında seferlerine de başladı. İstanbul’un ilk elektrikli otobüsü yaklaşık 1.100 km’lik mesafe kat etti ve yüzde 63’e varan sefer maliyetinde tasarruf sağladı.
İETT, Elektrikli Araç yatırımlarına 2024 yılında da devam edecek.