18:43 - Kültür ve sanata katkısı için böyle festivallerin düzenlenmesi gerekiyor
18:30 - 75 ülkeden 1200 kültür ve sanat elçisi Taksim’de buluştu
15:32 - Gazetecilerin yaşadığı sorunlar konuşuldu
23:52 - BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ GIDA BANKASI YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
23:46 - 16 farklı ülkeden 85 kuklanın yer aldığı sergi açıldı
Küçükçekmece Belediyesi, İmzalı Kitaplar Müzesi Sohbetleri’nde yazar Hilmi Yavuz’u ağırladı. Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşinin moderatörlüğünü ise yazar Metin Celal yaptı.
Amacı ve konseptiyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan İlk Baskı ve İmzalı Kitaplar Müzesi belirli periyotlarla düzenlediği söyleşiler ile edebiyatın önde gelen isimleriyle okurları bir araya getiriyor. Bu kapsamda İmzalı Kitaplar Müzesi’nin Ekim ayı konuğu yazar, şair ve eleştirmen Hilmi Yavuz oldu. Yavuz’un yazarlık serüvenini anlattığı söyleşiye gençler yoğun ilgi gösterdi.
Hilmi Yavuz: Bazı şiirler seksen yıldır hafızamda
Yazar Hilmi Yavuz yazarlık serüvenini anlatırken, ‘’Kitaplarla ilk tanışmam ilkokul da öğretmenimin okumam için verdiği kitaplarla başladı. O dönemde Çocuk Esirgeme Kurumu’nun yayınlandığı çocuk kitapları akıl almaz özellikte, kuşe kâğıtlara basılmış çok iyi yazılardı. Babam evde yüksek sesle şiirler okurdu ve o zamanlar babalar bizim için idoldü. Babam bir şiiri okuyorsa demek ki o şiir çok önemli diye düşünürdüm. Aradan seksen yıl geçti ama babamın okuduğu o şiirler hala ezberimdedir. Çok büyük bir kütüphaneye sahibim, lise yıllarımdan beri kitap biriktiririm’’ dedi.