18:43 - Kültür ve sanata katkısı için böyle festivallerin düzenlenmesi gerekiyor
18:30 - 75 ülkeden 1200 kültür ve sanat elçisi Taksim’de buluştu
15:32 - Gazetecilerin yaşadığı sorunlar konuşuldu
23:52 - BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ GIDA BANKASI YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
23:46 - 16 farklı ülkeden 85 kuklanın yer aldığı sergi açıldı
Ekolojik Eğitim ve Çocuk Parkı’nın açılışının birinci yılında Avcılar Belediyesi çocuklar için festival düzenledi.
Tüm gün çeşitli etkinliklerle devam eden festivalde çocuklar; bilim, kompost, kazı, doğada yaşam gibi alanlarda düzenlenen atölyelere katılarak aileleriyle birlikte doğanın ve festivalin tadını çıkardı.
Ekolojik Eğitim ve Çocuk Parkı’nın doğanın tüm renkleriyle öğrenme fırsatı sunduğunu söyleyen Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara; “Bu güzel bahar havasında sizlerle olmanın keyfini yaşıyorum. Ekolojik Eğitim Çocuk Parkımız, çocuklarımıza duvarsız bir sınıfta, doğanın tüm renkleriyle öğrenme fırsatı sunuyor. Burada, yavrularımız toprağa dokunuyor, parçası oldukları bu tabiatta her varlığın görevini öğreniyor. Hem eğlenirken hem de yaşadıkları çevrenin daha bilinçli şekilde farkına varıyorlar. Bizler çevreye duyarlı, tüm canlılara sevgiyle bakan bir yönetim anlayışına sahibiz. Gelecek neslin mirasçıları olan çocuklarımız da bu bilinçle yetiştirmek en önemli amaçlarımızdan biri. Hepinizi sevgiyle kucaklıyor, o güzel gözlerinizden öpüyorum.” dedi.