18:43 - Kültür ve sanata katkısı için böyle festivallerin düzenlenmesi gerekiyor
18:30 - 75 ülkeden 1200 kültür ve sanat elçisi Taksim’de buluştu
15:32 - Gazetecilerin yaşadığı sorunlar konuşuldu
23:52 - BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ GIDA BANKASI YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
23:46 - 16 farklı ülkeden 85 kuklanın yer aldığı sergi açıldı
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 85. yılında, Kadıköy’de binlerce kişinin el ele tutuşarak oluşturduğu “Ata’ya Saygı Zinciri” ile anıldı.
Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85. yılında anmak için Kadıköy Belediyesi tarafından Fenerbahçe Orduevi ile Suadiye arasındaki sahil yolunda Ata’ya Saygı Zinciri oluşturuldu. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın da katıldığı programda, saat 9’u 5 geçe sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşuna geçildi. 7’den 70’e herkesin yer aldığı anma törenine denizden de kanolar, sandallar ve tekneler, sirenlerini çalarak katıldı. Törene katılan dalgıçlar ise denizin altında dev Atatürk posteri ve Türk bayrağı açarak denizin yüzeyine çıkardı. Havadan ise paramotorlar Atatürk posteri ve Türk bayrağı açarak törene katıldı. Program, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle sona erdi.