SON DAKİKA

Haber Ekspress

Karayün, 7. Kez Genel Başkan Seçildi

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Merkezinde Gerçekleşen 7. Olağan Genel Kurul Toplantısında Karayün 7. Kez genel başkan seçildi.

Karayün, 7. Kez Genel Başkan Seçildi
Bu haber 11 Nisan 2024 - 10:30 'de eklendi.

Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği Genel Başkan Nezir Karayün, 7. Olağan genel kurula sunduğu faaliyet raporunda ve yaptığı konuşmasında dernek üye çalışmalarımız, İstanbul geneliyle sınırlı kalmayarak, Türkiye’nin çeşitli illerinde ve ilçelerinde kaliteli ve işinin ehli olan Gazetecileri üye yapmaya, yurt içinde ve yurt dışında Türkiye genelinde İl ve ilçelerinde temsilcilik ve şube kurma çalışmalarımız devam etmektedir.

“YENİLİK ve SOSYAL MECRADA VARIZ”

Her platformda Yerel Basının sorunlarını dile getirmeye devam ediyoruz. Her geçen gün derneğimizin çalışmalarına yenilerini ekleyerek, ulusal gazete, dergi, TV kanalları, internet siteleri ve benzeri yayın organlarında yerel Basının sorunlarını ve çözüm önerilerini anlatan röportajlar vermeye devam ediyoruz. Üye gazetelerin düzenledikleri yayın yılı kutlama gecelerine, hasta ziyaretlerine, düğün ve benzeri etkinliklere katılım göstermeye özen gösteriyoruz.

“TÜRKİYE YEREL BAŞARI ÖDÜLLERİ”

Karayün, Türkiye’de ilk kez Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği tarafından başlatılan, Yerel basının gelişimine katkı sağlayacak olan ve 7 katagoride ödüllendirdiğimiz “TÜRKİYE YEREL BAŞARI ÖDÜLLERİ YARIŞMASI”nın 5. Sini gerçekleştirmek için çalışmalarımıza başladık. Türkiye genelinde tüm yerel basına, yazılı, görsel, duyusal, dijital ve sosyal medya platformlarına açık olacak olan yarışmamız en kısa sürede başlatılacaktır.

“ŞUBELERİMİZ ÇALIŞIYOR”

Şubelerimiz kendi illerinde çalışmalarını yürütürken, Edirne Şube başkanı Erdoğan Demir öncülüğünde Edirne genelinde “Vefa Ödülleri” adı altında birçok ilçede ödül törenleri düzenleyerek, yerel basının kalitesini yükseltme ve gelişimine katkı sağlama çalışmalarımız devam etmektedir. İzmir, Tokat ve Merkez şubelerimiz yerel basının gelişimine katkı sağlamak amacıyla eğitim seminerleri düzenlemeye devam ediyor.

“HAYDAR ALİYEV’İN 1000. YILI ANISINA”

Tek Millet 2 Devlet olan kardeş ülke Azerbaycan temsilciliğimiz Hasan Mammadov tarafından Azerbaycan’ın Mimarı ulu önder Haydar Aliyev’in 1000. Yılı anısına, gerçekleştirdiği Başarı Ödülleri törenine Azerbaycan devlet protokolü, siyasi otoriteleri, sanatçılar, elit iş insanları ve çok sayıda vatandaş katılmıştır. Program Ülke genelinde tüm yayın organlarında yer bulmuştur.

“BİRÇOK PROJE GERÇEKLEŞTİRDİK”

İstanbul Dernekler masası müdürlüğünce açılmış projeler incelenerek dernek gelişimi adına yeni projelerin hazırlanmasını sağlamak amacıyla araştırma- geliştirme (AR-GE) ekibi kuruldu. “Yerel Basın Gelişim Projesi” Yerel Basının Gelişimi için, her yıl geleneksel olarak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ve 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla, yemek, çalıştay, konferans, seminer ve eğitim organizasyonları gerçekleştirerek Yerel Basın’ın gelişimi, birlik ve beraberlik içerisinde olmasını sağlama projeleri düzenli olarak, yürütülmektedir.

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ”

Sosyal Sorumluluk kapsamında, Başta Ramazan ayı olmak üzere yılın çeşitli zamanlarında, ekonomik durumu iyi olmayan Gazetecilere ve dezavantajlı vatandaşlarımıza yönelik ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır. Üye gazetelerimiz arasında ekonomik durumu iyi olmayan meslektaşlarımıza, hasta, dul, yetim ve fakirlerimize erzak ve nakdi yardım kampanyaları düzenleyip, işadamları ile iletişime geçerek, aracılık yapıp başta dezavantajlı vatandaşlarımızın bizzat evlerine giderek birlikte iftar yemeklerine katılıp, çocuklarının okul masraflarına, ev kiralarına ve yaşam standartlarına katkılar sağlamak için gayret göstermekteyiz. Yurt içinde ve Yurt dışında Türkiye’nin Çeşitli illerinde ve ilçelerinde Şube ve Temsilcilikler kurmaya devam devam edeceğiz.

“TEŞEKKÜR”

Karayün; 7. Olağan genel kurulumuza katılarak, bizlere yeniden bu ulvi görevi tevdi eden, kıymetli aile fertlerimize ve delegelerimize Teşekkür ediyorum. Yeni yönetim kadromuza da başarılar diliyorum dedi.

Genel Kurulda Yeni Yönetim, Denetim, Disiplin ve Onur Kurulu Şu Şekilde Oldu;
YENİDEN GENEL BAŞKANLIĞA

Nezir KARAYÜN

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTE
1- Filiz Özsoy
2- Barış Çelik
3- Sabahattin Acar
4- Duygu Canko
5- Ercan Kutlu
6- Nilgün Ege Karaçuha
7- Kadir Özel

YÖNETİM KURULU YEDEK
1- Rana Filiz Değirmenci
2- Adnan Yıldırım
3- Emrah Öztürk
4- Adem Katılmış
5- Baturay Tarakçıoğlu
6- Hakan Eser
7- Neslihan Mican

DENETLEME KURULU ASİL
1 – Filiz Keleş
2- Muhammed Mustafa Karayün
3- Yasemin Eryıldız Kuzu

DENETLEME KURULU YEDEK
1- Meral Çetiner
2- Şeref Özata
3- Haluk Özçelik

DİSİPLİN KURULU ASİL
1- Nurhayat Varol
2- Çiğdem Akan
3- Nilüfer Albayrak

DİSİPLİN KURULU YEDEK
1- Nuray Büyüktankaya
2- Zeynep Çağlar
3- Tahsin Akkuş

ONUR KURULU
1-Erdoğan Demir
2- Kaan Engin Vardar
3- Ömer Vehbi Altunçul
4- Hasan Mammadov
5- Mehmet Gülnahar
6- Nuri Çevirgen
7- Sabahattin Öztürk
8- Kenan Balcı
9- Osman İslam
10- Musa Has
11- Zeki Efe
12- AV. Osman Gürcan Çelikkol
13- Mustafa Küpeli
14- Oğuz Cevher
15- Durbey Duran
16- Hüseyin Alpay
17- DR. Salih Yıldırım
18- Ayhan Bayram
19- Fersan Çoksavcı
20- Mahir Murat Abdulllahoğlu
21- Metin Karabulut
22- Şükrü Şahin
23- Meral Çetiner
24- Münir Temelli
25- Ahmet Söyler
25- Henifi Çelik
26- Ahmet Karayün

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa