SON DAKİKA

Haber Ekspress

LATİF AYDIN TEKRAR BAŞKAN SEÇİLDİ

Vatan Partisi Silivri İlçe Başkanlığına, delegelerin tamamının oyunu alan Latif Aydın seçildi.

LATİF AYDIN TEKRAR BAŞKAN SEÇİLDİ
Bu haber 04 Aralık 2019 - 15:08 'de eklendi.

SONER POLAT’IN İSMİ VERİLDİ

Vatan Partisi aldığı kararla; yapılacak olan kurultaylara 30 Eylül’de vefat eden Genel Başkan Yardımcısı Amiral Soner Polat’ın isminin verilmesini kararlaştırmıştı.

CEM DİKMEN DE KATILDI

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen‘in de katıldığı Silivri Vatan Partisi 11. Olağan Amiral Soner Polat Kurultayı, Silivri Yaşar Kemal Sergi Salonu’nda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan Kurulu seçimi yapıldı. Divan Kurulu Başkanlığına İl Yöneticisi Dr. Barbaros Bahçelioğlu, üyeliklere ise gazeteci Erol Öztürk ile Turhan Dikmen oybirliği ile seçildiler.

BARBAROS BAHÇELİOĞLU: SONER POLAT ÇOK BÜYÜK BİR VATANSEVERDİ

Divan Başkanı Bahçelioğlu gündem maddelerine geçmeden önce yaptığı konuşmada kurultaylara adı verilen merhum Amiral Soner Polat için “Çok büyük bir vatanseverdi” dedi ve şöyle devam etti:

Kendisini çok erken kaybettik. Onun emeğine, bilgisine ülkemizin çok ihtiyacı vardı. Sayın komutanımızı tanımaktan hepimiz büyük bir feyiz aldık. Öncelikle kendisi bizlere jeostrateji ve jeopolitiği öğretti, Türkiye’nin pozisyonunu anlattı, Türkiye’nin ihtiyaçlarına vurgu yaptı. Zekasıyla ve önderliğiyle partimize de büyük katkı sundu. Rusya’yla ilişkilerin bozulduğu dönemde kurduğu heyetlerle onları Türkiye ve Rusya dostluğuna ikna eden önder bir insandı. Dolayısıyla kurultaylarımıza Soner Polat isminin verilmesini çok doğru buluyorum, partimize de bu duyarlılığından ötürü çok teşekkür ediyorum.

“SİLİVRİ’NİN DUVARLARINI YIKTIK”

Bahçelioğlu, Ergenekon ve Balyoz davalarının görüldüğü Silivri Cezaevi’nin dışarısında Vatan Partililerin mücadelesine da değindi ve şunları dile getirdi:

Silivri, bizim çok yakından tanıdığımız bir ilçemiz. Parti önderliğimizin yaklaşık 5 yıl misafir edildiği bir ilçe. Ergenekon ve Balyoz kumpasları ile açılan davalarda Silivri, Türkiye’nin dört bir yanından gelen partililerimizin sık sık ziyaret ettiği bir ilçe haline gelmişti. İstanbul’dan kaçırılarak burada yapılan yargılamaları kimsenin beklemediği şekilde 100 bin kişiyle takip ettik ve sonunda da o duvarları yıktık. Vatan Partisi, Silivri Cezaevi’nin duvarlarını yıkan partidir. Vatan Partisi, Fethullahçı çetenin ülkemizden defolup gitmesine öncülük eden partidir.

CEM DİKMEN: DÜNYANIN EN ETKİLİ KELİMESİ; ‘ÖZGÜVEN’

Bahçelioğlu’nun ardından Türkiye Gençlik Birliği (TGB) eski Genel Başkanı ve Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen konuşma yaptı. Kurultaya Gümüşyaka’dan geldiğini, gelirken Silivri Cezaevi’nin önünden geçtiğini ifade eden Dikmen sözlerini şöyle sürdürdü:

Cezaevinin önünden geçerken kumpas günleri geldi gözümün önüne. Ben o dönemde TGB’de mücadele ediyordum. Buraya gelirken, dünyanın en etkili kelimesinin ‘özgüven’ olduğunu düşündüm. Vatan Partisi; o zindanların duvarlarını yıkarak bugünlere gelmenin özgüveniyle hareket edecek. Vatan Partisi; hiç kimse Fethullahçı gladyoya, o terör yapılanmasına karşı kafasını dahi kaldıramazken, önderliği de orada yatarken, dışarıda 100 binleri örgütlemenin özgüveniyle hareket edecek. Vatan Partisi; herkes Fethullah’ı dini bir lider gibi görürken, onlarla ekonomik ilişki geliştirmeyi bir zorunluluk zannederken, bunlara karşı Türkiye’de başını dik tutan ve içerisine Fethullahçıları sızdırmayan tek siyasi hareket olmanın özgüveniyle hareket edecek.

“BİZİ ZİNDANA ATTIKLARI YERDE ŞİMDİ ONLAR YATIYOR”

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel’in, Habertürk’te katıldığı bir canlı yayında Fethullahçıları yeni yeni görmeye başlayanlara “Günaydın hepinize, günaydın” dediğini hatırlattı ve şöyle devam etti:

Vatan Partisi; Fethullahçıları zindanlara tıkmanın özgüveniyle hareket etmek zorunda. Bizi zindana attıkları yerde şimdi onlar yatıyor. Vatan Partisi; PKK’yı hendeklere gömmenin özgüveniyle hareket edecek. Türkiye’deki Fethullahçı, PKK’lı yani ezcümle bütün Amerikancıların yok oluşunu hazırlayan sürecin önderi olmanın özgüveniyle hareket edecek Vatan Partisi. Tarih; Vatan Partisi’ni hep haklı çıkardı ama artık haklı çakmak yetmez. Bu zorlu süreçte Vatan Partisi, Türkiye gemisinin kaptan koltuğuna geçmelidir. Bunun için hepimiz Soner Polat önderimiz gibi olmalıyız. Bu ülkenin ferdi olmaktan gurur duyarak mücadele edeceğiz.

“BİZ HERKESLE GÖRÜŞÜRÜZ”

Dikmen, Sedat Peker’le olan fotoğrafı hakkında, “O fotoğrafı biz paylaştık. Çünkü biz paylaşmasaydık, “çete lideriyle bunlar gizli gizli buluştu” diye haber yapacaklardı. Biz, özgüvenimizle herkesle görüşürüz. Malum çevrelerin amacı Vatan Partisi’ne saldırmak. O bitse buradan, bu bitse başka bir yerden… Sürekli saldırı altında olarak bu mücadeleyi yürütmeye alıştık artık” diye konuştu.

“BİZE GÖRE GERİCİ; KIBLESİ AMERİKA OLANLARDIR”

“Artık tabuları yıkmalıyız. Sadece parti içindeki değil, Türkiye’deki tabuları da yıkmalıyız. İlerici, gerici gibi çeşitli kavramlar, emperyalizme karşı verilen mücadeleyle ölçülmeli. Bize göre gerici; kıblesi Amerika olanlardır. Şimdi de kıblesi Amerika olan Atatürkçüler türedi. Bunlar ilerici mi oluyor” diyen Dikmen sözlerini şöyle noktaladı:

Ülkücülerle solcular artık çatışma içinde değil. Vatansever bütün kuvvetler, büyük mücadele için yan yana gelmek zorunda. Biz çizgimizi çizip, kişilere milli ve gayrı milli olarak bakacağız. Milli tarafta olanların siyasi ve dini görüşüne, mezhebine, etnik kökenine bakmadan “gel kardeşim biz aynı cephedeyiz” diyeceğiz. Doğru cephede, doğru düşmana karşı savaşan herkese kapımız açık. Çünkü bazıları görmeyebilir ama Vatan Partisi, Türkiye’nin yeniden kurtuluş savaşı verdiğini görüyor ve aynı safta olan herkesi çağırıyor. Bu vesileyle seçilecek olan yeni yönetime başarılar diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.

YENİ YÖNETİM VE DELEGELER BELİRLENDİ 

Konuşmaların ardından yapılan seçimin sonucunda, delegelerin tamamının oyunu alan Latif Aydın yeniden başkan seçilirken, yeni yönetim ve il delegeleri de belirlendi. Yeni yönetim ve delegeler belirlendikten sonra İlçe Başkanı Latif Aydın bir teşekkür konuşması yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa