18:43 - Kültür ve sanata katkısı için böyle festivallerin düzenlenmesi gerekiyor
18:30 - 75 ülkeden 1200 kültür ve sanat elçisi Taksim’de buluştu
15:32 - Gazetecilerin yaşadığı sorunlar konuşuldu
23:52 - BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ GIDA BANKASI YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
23:46 - 16 farklı ülkeden 85 kuklanın yer aldığı sergi açıldı
Çakıl, Elbasan ve Ovayenice Sosyal Tesisleri’nin temel atma törenini gerçekleşti. Temeli atılan sosyal tesis projesinde toplamda 900 m² alana sahip bir ‘’Kapalı Düğün Salonu’’ ve 850 m² yüz ölçümüne sahip ‘’Açık Düğün Salonu’’ yer alıyor.
Çatalca’da hizmetler hız kesmeden devam ediyor. Çakıl, Elbasan ve Ovayenice Sosyal Tesisleri’nin temeli atıldı. Tesislerin içerisinde 900 m² alana sahip bir ‘’Kapalı Düğün Salonu’’ ve 850 m² yüz ölçümüne sahip ‘’Açık Düğün Salonu’’ yer alıyor. Ayrıca proje kapsamında; ‘’Açık Otopark Alanı’’, ‘’Çocuk Oyun Alanı’’, ‘’Açık Oturma Alanları’’, ‘’Kamelyalar’’ ve ‘’Peyzaj’’ düzenlemesi gerçekleşecek.
Temel atma töreni sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Mesut Üner; “Hiçbir projemizi erteleyemeyiz. Biz vatandaşımıza söz verdik ne dediysek tamamını yaptık. Siz boş boş konuşanlara bakmayın. 40 yıldır yapamadıklarını 4 senede bitirdik. Bizim yaptıklarımıza onların hayalleri yetmez. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Çatalcamıza hizmet yolunda ilçemize olan sevdamızdan güç alarak ilk günkü aşkla çalışmalarımıza durmaksızın devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne baktığımızda ilçemiz Cumhuriyet tarihinin en önemli hizmetlerini Çatalcamıza kazandırmamızın haklı gururunu yaşıyoruz. İlçemiz ya temel atma törenleri yada açılış törenleriyle adeta gündemden hiç düşmüyor. Bugünde Çakıl, Elbasan ve Ovayenice Sosyal Tesislerimizin temel atma törenimizi gerçekleştirdik. Çatalcamız daha önce kazandırdığımız ve bugün temelini attığımız sosyal tesislerimizle adeta sosyal tesisler ilçesi oldu. Doğup büyüdüğüm topraklara Cumhuriyet tarihimizin en önemli hizmetlerini kazandırmanın gururu, huzuru ve mutluluğu anlatılmaz yaşanır. İlçemize hizmet yolculuğunda daha gidecek çok yolumuz var diyor, bugünkü temel atma törenimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Teşekkürler Çatalca.’’ dedi.