18:43 - Kültür ve sanata katkısı için böyle festivallerin düzenlenmesi gerekiyor
18:30 - 75 ülkeden 1200 kültür ve sanat elçisi Taksim’de buluştu
15:32 - Gazetecilerin yaşadığı sorunlar konuşuldu
23:52 - BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ GIDA BANKASI YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
23:46 - 16 farklı ülkeden 85 kuklanın yer aldığı sergi açıldı
Kırıkçı, Çıkıkçı, Kütletmeci değiliz, Manuel Terapiyi bilimsel olarak yapıyoruz…
Manuel terapinin, fizik tedavi mesleği içerisinde uzun bir geçmişi vardır ve fizyoterapistler, manuel terapi yaklaşımları ve tekniklerindeki mevcut çeşitliliğe büyük katkılarda bulunmuşlardır. Mekanik açıklamalar tarihsel olarak manuel terapi müdahalelerinin işe yaradığı mekanizmaları açıklamak için kullanılmıştır. Çağdaş araştırmalar, karmaşık nörofizyolojik mekanizmalarında rol oynadığını ve uygulamalı muayene ve müdahale sağlamanın yararlı psikolojik etkilerinin kanıtlandığını ortaya koymaktadır.
Dr. Fizyoterapist Akın Bakan, “Bazı kesimler, bazı insanlar bizi kırıkçı çıkıkçı olarak adlandırıyor ve öyle sanıyor, biz bu işin okulunu okuduk ve bu işi, tüm terapi işlemlerimizi bilimsel olarak yapıyoruz.” dedi.