18:43 - Kültür ve sanata katkısı için böyle festivallerin düzenlenmesi gerekiyor
18:30 - 75 ülkeden 1200 kültür ve sanat elçisi Taksim’de buluştu
15:32 - Gazetecilerin yaşadığı sorunlar konuşuldu
23:52 - BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ GIDA BANKASI YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
23:46 - 16 farklı ülkeden 85 kuklanın yer aldığı sergi açıldı
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ilçede yapılan muhtarlıkların tek tip olduğunu ve Türkiye’de tek tip projeyle yapılan başka mahalle muhtarlıklarının görülemeyeceğini söyledi.
Büyükçekmece Belediyesi tarafından yaptırılan Mimaroba mahalle muhtarlığı yoğun katılım eşliğinde törenle açıldı.
Büyükçekmece Belediyesi tarafından yapılan Mimaroba Mahallesi muhtarlığı açılış töreninde konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, demokrasinin var olduğu ülkelerde muhtarlıkların çok önemli işler gördüğünü ifade ederek şöyle konuştu: “Demokrasinin eşiğidir muhtarlıklar. Belediyenin girişi de demokrasinin beşiğidir. Demokrasinin var olduğu ülkelerde muhtarlıklar çok önemli işler görür. Buradaki muhtarlıklar belediyedir esasında. Muhtarlıkların hepsini tek tip yapıyoruz ki vatandaş geçerken o binanın muhtarlık olduğunu anlasın diye. Hepsinin rengi aynı. Hepsinin tipi aynı, tek proje. İstanbul’da da, Türkiye’de de böyle tek tip projeyle yapılan bir mahalle muhtarlıklarını göremezsiniz. Muhtarlıklarımızın hepsinin açılışını yapacağız.’’
Mimaroba Mahalle Muhtarı Cengiz Üstünyer konuşmasında Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e teşekkür etti.
Açılış törenine CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Halis Çiçekçi, 24. Dönem CHP Milletvekili Süleyman Çelebi, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları katıldı.