SON DAKİKA

Haber Ekspress

Başkan: Esenyurt bizimle nefes alacak

Esenyurt CHP’de Belediye Başkan Aday Adaylığı için ilk resmi başvuruyu Seyfettin Başkan yaptı. Esenyurt İlçe binasında düzenlenen basın toplantısına yoğun bir katılımla gelen Seyfettin Başkan, “Aday olursam Esenyurt için hazırladığım önemli projelerim var. Sosyal Demokrat Belediyeciliği Esenyurt’a getirmek için adayım” dedi.

Başkan: Esenyurt bizimle nefes alacak
Bu haber 10 Ekim 2018 - 19:07 'de eklendi.

“Esenyurt’u birlikte yöneteceğiz

CHP ilçe Başkanı Ali Gökmen şu konuşmayı yaptı:

2019 yerel seçimleri için, aday adaylık başvuruları 1 ve 19 Ekim arasında olacak. Bugün Belediye Başkanlık aday adayı başvurusu için, ilk resmi başvuru yapan Sayın Seyfettin Başkan oldu. Kendisine başarılar diliyorum. CHP bu ülkenin kurucu ve kurtarıcı partisidir. Bu seçimlerde asgari şekilde birlik ve bütünlüğü sağlayıp, partimizi iktidara taşımak için koşturacağız. Biz ilçe olarak elimizden geleni sağlayacağız. Umuyorum ki, adaylarımız da aynı özveriyle, birlik ve bütünlük içerisinde süreci tamamlarlar. Esenyurt Türkiye’nin %1 nüfusunu oluşturan önemli ve en kritik ilçelerinden bir tanesi. Biz aday adaylarımızla girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmayacağız. CHP’nin 2019’da iktidar olacağına inanıyoruz. Bu arada şunu da belirtmek istiyorum; AKP’nin zulmünden, iktidarından ve ihanetlerinden bıkmış olan bütün Esenyurtlu hemşerilerimizi CHP’de siyaset yapmaya ve katkı sunmaya davet ediyorum. Umuyorum ki, birlikte çalışıp, birlikte iktidar olacağız ve Esenyurt’u birlikte yöneteceğiz. Tekrardan Seyfettin Başkan’a başarılar diliyorum” Diyerek sözü Seyfettin Başkan’a bıraktı.

“Esenyurt’un çehresini hep beraber değiştireceğiz”

CHP Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Seyfettin Başkan, “Değerli Başkan ve yönetim kurulu üyeleri. İlçe başkanımız konuştu. Ben, konuşmalarımı kısa tutacağım.  Salonlarda meydanlarda daha çok şey söyleyeceğiz. Umuyorum CHP, Esenyurt’ta bizimle nefes alacak. Büyük projelerim var. Bunları hayata geçirmek için bu göreve talip oldum. Ancak kendim aday olarak gösterilmesem de Esenyurt’ta kim aday olursa olsun, o adayın yanında olacağım ve her türlü maddi manevi destek verip partim için çalışacağım. 30 senedir Esenyurt’ta oturuyorum. Neyim var, neyim yok hepsi Esenyurt’ta. Ben Esenyurt’a çok başarılı projeler yapacağıma inandığım için adayım. Kısmet. Allah nasip ederse, çok güzel projeler yapacağız. Aday gösterilmezsem, aday olacak arkadaşlar bizi dinlerlerse, onlara da o projelerimizle yardımcı olacağız yani bu bir görevdir. Esenyurt’ta beton yığınlarını değiştireceğiz. Yapılan binaları tekrar yıkacak mıyız? Hayır. Gerçekten Esenyurt çok sıkıntılı. İnsanların nefes alabilecekleri bir yeri yok. Sosyal Demokrat Belediye anlayışı nedir? Belediyeler nasıl yönetilir? Nasıl hizmet edilir? Bunlarla ilgili projelerin hepsini tek tek açıklayacağım. Şu tarihten şu tarihe bitecek diye taahhüt edip, altına imzamı atacağım. Esenyurt’un çehresini hep beraber değiştireceğiz. Trafik sorunu, imar sıkıntılarını, enkaz halinde duran binalar var. Bunların hepsini çözeceğiz. Biz, partilerle, muhtarlarla, STK’larla yapacağız. Biz tek bir anlayışla kapalı kapılar ardında yönetmeyeceğiz diye bir anlayışla gelmeyeceğiz. İddia ediyorum; eğer biz bu yerel yönetimlerde AK Parti’yi %30’ların altına indirip, bunları tartışmaya açmaz isek, bu ülkede siyaset bitmiştir. Her partili vatandaş için söylüyorum. Artık bir dikta rejimiyle daha fazla yürüyemeyiz. Bu güzel ülkemize yazık olur ”diye konuştu.

“Halk, yaşam koşullarından memnun değil”

Sorulan bir soru üzerine tekrar söz alan Gökmen, “CHP Esenyurt’ta her zaman iktidarın alternatifidir. 2004 yılına kadar Sosyal Demokrat irade Esenyurt’u yönetti. Seyfettin Başkan’ın da söylediği gibi bu ülke iyi yönetilmiyor. Ülkenin minyatürü olarak Esenyurt da iyi yönetilmedi. Necmi Kadıoğlu zamanında da iyi yönetilmedi, bugün de iyi yönetilmiyor. Halk yaşam koşullarından memnun değil. Pazara giden aile Pazardan memnun değil. Esenyurt’ta çocukların top oynayacağı alan yok. Esenyurt’a Sosyal Demokrat Belediyeciliği, toplumcu belediyeciliği kazandıracak anlayışı, aday olacak arkadaşların da bu bilinçle hareket edeceğini biliyorum. Bizim Esenyurt’ta oluşturacağımız yapı, birlikte yönetmeye dair. Bakın. 15 yıldır AK Parti Esenyurt’u yönetiyor. Kadıoğlu 13 yıl yönetti. 13 yıl zarfında Esenyurt’ta mahalle halkına, mahallelerine alınan kararlar için bir şey sorulmadı. Millete hizmetkârlık yerine, milletin başına efendi oldular. Kraldan çok kralcılık, AKP anlayışında devam ediyor. Sorunlar ve çözümlerle ilgili bir tane karar ortaya konulmadı. CHP belediyeciliğinde, toplumcu belediye dediğimiz şey, yani mahalle meclislerinin kararlara ortak edilmesi, mahalle muhtarlarının kararlara ortak edilmesi ve Esenyurt’un doğru düzgün yönetilmesi, sosyal yaşam alanlarının doğru oluşmasını sağlamamız gerekiyor. Bir milyon Esenyurt’lu var. Esenyurt halkı nefes almak için nereye gidiyor? CHP’nin olduğu belediyelere gidiyor. Eseyurt’lu vatandaşlarımız işinden arta kalan zamanlarda sosyal yaşamlarını devam ettirmek için, Bakırköy’e, Avcılar’a, Beylikdüzü’ne, Büyükçekmece’ye ve Silivri’ye kadar insanlar akın ediyor. Neden? Çünkü sosyal belediyecilik, Toplumcu Belediyecilik orada daha çok var. Kültür ve Tiyatro alanları daha çok var. Esenyurt’ta bu anlayışı yeniden canlandırmak istiyoruz. Kazanmamız ihtimal değil, zorunluluk haline geldi. Belediye Başkanları… Beğenelim beğenmeyelim görevden alınan seçilmiş Belediye Başkanları var. Sadece Esenyut’ta değil Türkiye’de birçok belediyede bu yapıldı. Güneydoğu’da birçok belediyelere kayyum atandı. Halkımız artık vicdanına sorup, doğruyu bulmak zorunda. Biz gittiğimiz her yerde bunları anlatacağız. Esenyurt’ta CHP iktidar olacak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa