SON DAKİKA

Haber Ekspress

Demir: Özel Eğitimde öğretmenler hak ettiği maaşı alamıyor!

Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Başkanı Bahattin Demir, özel eğitimdeki öğretmen maaşlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Demir: Özel Eğitimde öğretmenler hak ettiği maaşı alamıyor!
Bu haber 22 Şubat 2020 - 19:58 'de eklendi.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Bahattin Demir, “Özel eğitimin mihenk taşları öğretmenlerimizdir” dedi ve şöyle devam etti:

2019 yılının sonlarına kadar tarafıma öğretmen arkadaşlarımızdan yüzlerce mesaj ve yorumlar attı. Talep hep şuydu; maaşlar neden yetersiz, ne zaman düzenleme olacak? Ben de hep kendilerine sabırla beklemeleri ve bakanlığın yapacağı zam sürecini beklemelerini önerdim.

Bu günlerde yine tarafıma onlarca mesaj ve telefon gelmiş olması üzerine bu açıklamayı yapma gereği doğmuştur.

Bu konuda bakanlık, siyasi irade, Sayın Cumhurbaşkanımız da dahil olmak üzere herkes elini taşın altına koydu ve bir çalışma sonucu iyi ölçüde zam yapıldı. Ve öğretmen maaş haklarını rehabilitasyon merkezlerine pas ettiler.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinde çalışan öğretmenlerin özlük hakları ve maaşları uzun süredir kamuoyunun gündemiyken ilgili muhatap olan kurum ve kurucularının bir kısmı almış olsa da çoğu almamış görünüyor. Bu yaklaşım ortak çözüm ve sürecini zorlaştırmaktadır.

Çözümsüzlük, hem kurumların hem de özel eğitimin olmazsa olmazı olan öğretmenlerin moral motivasyon ve verimliliğini düşürürken bizler bu konunun hala neden kurum ve kurucularca ele alınıp çözülmediğini merak etmekteyiz.

Bilindiği üzere Bakanlıkça rehabilitasyon merkezlerinin talepleri doğrultusunda ücret iyileştirilmeleri yapıldı. Bu ücret yalnızca kurucuların ve kurumların ayakta kalabilmesi için değil aynı zamanda topyekun bir kalkınma için eşit bir şekilde harcanmalıdır. Enflasyon yalnızca kurumları veya kurucuları etkileyen bir faktör değil aynı zamanda paydaş olan öğretmen ve yardımcı personeli de etkilemektedir.

Vaziyet o ki; alınan o zamda herkesin hakkı var. En başta öğretmenlerimizin dahası eğitimde yardımcı personelin tamamı için yapılması gereken iyileştirmeler bulunmaktadır.

Yaklaşık bir aydır bakanlıkça zam açıklaması yapılmıştır ve duyurulmuştur. O günden bu güne kurucularımız tarafından herhangi bir kaçı dışında iyileştirme veya değişiklik görülmemiştir.

Buradan Rehabilitasyon merkezleri kurucularına seslenmek istiyorum. Öğretmenlerimiz yapmakta olduğumuz işin mihenk taşlarıdır.
Özgün eğitimde daha verimli olmak üzere; özel gereksinimli bireylerimizin topluma entegre olmaları noktasında verim artırabilmeleri için iç işleyiş, huzur ve ekonomi bazında gerekli iyileştirmelerin yapılması büyük önem taşımaktadır.

Bu bağlamda bütün sorumluluk kurucu ve yöneticilerdedir.

Bizler de Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği olarak öğretmenlerimize hakları olan maaş artışı ve emeklerini teslim etmek üzere çağrıda bulunuyoruz.

Daha önce olduğu gibi bugün de öğretmenlerimizin yanında olduğumuzu bildirerek bütün eğitim neferlerimizi saygıyla selamlıyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa