SON DAKİKA

Haber Ekspress

EROL: KENDİNİZİ ANLATMAZSANIZ ALGI KURBANI OLURSUNUZ

EROL: KENDİNİZİ ANLATMAZSANIZ ALGI KURBANI OLURSUNUZ
Bu haber 14 Aralık 2021 - 21:39 'de eklendi.

AK Parti’de ilçe başkanlığı, meclis üyeliği ve en son İBB meclis üyeliği görevlerinde bulunan Recep Erol, Haber Ekspress Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Ülkenin bu ekonomik atmosferinin sebeplerini ve çıkış yollarını anlatan Erol “Bu ülke istemezuk diyenlerden çok çekti. Şu anda ülke olarak farklı bir ekonomik modele geçtik ve üretim odaklı bir anlayış benimsedik. Ancak senelerdir üretim diyenler bugün itiraz ediyorlar. Anlamak mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Önlem alınmaz ise bedel ödemek kaçınılmaz olur
Gazetemize yaptığı açıklamalarda sık sık yapılan uygulamaların ya da yatırımların vatandaşa doğru anlatılması gerektiğini belirten Erol “Günümüzde iktidarlar ve mensubu olduğu partiler kendilerini, projelerini ve yaptıklarını anlatmak zorundadırlar. Siyaset kurumu ile uğraşanların değişen dünya düzenini ve yaşadıkları coğrafyalardaki etkilerini anlatıp, kamuoyunu doğru bilgilendirmeli, ikna etmeleri gerekmektedir. Algı yönetimi ile gerçek hayatta yaşananlar maalesef yer değiştirmekte, günümüzde olduğu gibi algı gerçeklerin önüne geçmektedir. Buna karşın siyaset kurumunu idare eden güç, algı yönetimine önlem alamaz ise bedel ödemek kaçınılmaz olur” diyerek yapılan hizmetin doğru aktarımına vurgu yaptı.
Son seçimle birlikte birçok doğru unutuldu
Devam eden Erol “Ülkemizde bunu en iyi uygulayan gerçekleri her kesimin anlayacağı dil ile ifade eden siyasi parti her zaman AK Parti olmuştur. Ancak son dönemde ve özellikle son yerel seçim döneminde bu noktada zayıf kalınmıştır. Halktan, esnaftan, çiftçiden, emekliden, işçiden, memurdan kopuk olarak yapılan siyaset neticesinde ve her şeyden önemlisi “ biz yapıyoruz millet görür “ mantığı maalesef başarılı olamamıştır. Yapılan projeleri anlatmak (hatta yolculuk yapılan toplu taşıma aracında, çay içerken kıraathanede, sohbet ederken cemiyette), ne için çabalandığını ve muhtemel sonuçların neler olduğunu tüm şeffaflığı ile vatandaşlara aktarmalısınız” diyerek istişare yapmanın önemini vurguladı.
Sadece lider dava şuuru ile hareket ediyor
Peki ya gerisi…
Parti kurulduğundan bu güne kadar birçok süreç atlattı ancak dava şuuru noktasında herkes Recep Tayyip Erdoğan gibi dirayet gösteremedi söyleminde bulunan Erol “AK Parti kuruluşundan bugüne geçen 20 yılda yapılamayan birçok şey yaptı ve hayata geçirdi. Doğru yaptıkları fazla ki halen iktidarda. Ancak eksik yaptıkları, ya da yapamadıkları da mutlaka vardır. İşte tam da burada bunların doğru olarak anlatılması kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi gerekmektedir. Yoksa sonuç hüsran(örnek İBB seçimleri).Ya da anlatım sadece lider tarafından yapılıp diğer siyasiler yerelde ve genelde dava şuuru ile hareket etmez ise yine başarısızlık olmaktadır” dedi.
Hayati önem taşıyan eserler bile düzgün aktarılamadı
Devam eden Erol “Türkiye için hayati önem taşıyan Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, İstanbul Havalimanı, Osman Gazi Köprüsü, 3 katlı tüp boğaz geçişi tüneli, şehir hastaneleri. Örnekleri çoğaltabiliriz, ancak bu projelerin tamamında aynı eksikliği gördük. Bir yanda bu projeleri yapmak isteyen hükümet, diğer yanda istemezuk diyen, kime hizmet ettiği belli olmayan, negatif kampanya yürüten muhalefet. O zaman bu projelere neler denmedi ki Y.S.Selim köprüsü için Kuzey Marmara ormanları yok ediliyor, havaalanı için rüzgardan uçak inemez gibi. Maalesef yaparız ülkemizin ihtiyacı var, ülke ve milletimiz için zorunluluk diyenlerden çok yaptırmayız diyenlerin sesi yurt dışı bağlantıları ile daha çok çıktı” diyerek muhalefetin tavrına tepki gösterdi
Onlarda biliyor ama işlerine gelmiyor
Birçok yeni gelişmeyle ülkenin girdiği bu darboğazdan çıkacağını söyleyen Erol “Aslında onlarda çok iyi biliyor Avrupa’da enerji fiyatlarının çok arttığını, petrolün varil fiyatının geçtiğimiz yıl 32 dolar şu an 82 dolar seviyesinde olduğunu. Avrupa’da benzin istasyonlarında kuyruk olduğunu. Gıda krizinin had safhada olduğunu. Bugün ülkemizde benzin ve motorin AB deki gibi yüksek değil, bugün ülkemizde işçi maaşları, memur maaşları, emekli maaşları, belediyelerin hükümetten aldığı katkı payları gününde ödeniyor. Tabii ki günün şartlarına göre daha iyi olmalıdır. Bununla ilgili mevcut hükümet çalışmakta önümüzdeki günlerde asgari ücrette, memur maaşlarında artışlar gündemde. Daha olumlu sayılacak birçok gelişmeler ve katkılar yapılmakta. Bunu bugün tüm dünya siyasetini okuyan Cumhurbaşkanımız görmekte ve uygulamaktadır” ifadelerine yer verdi.
Sen yönetemezsen başkası yönetir
Son olarak muhalefetin yaptığı negatif kampanyaların, hükümetin hatalarından kaynaklandığını vurgulayan Erol “Siyasetçiler yerelde ve genelde sadece seçim süreci yaklaştığında değil, sürekli bir şekilde kamuoyu desteğinin devamı için çalışmalıdır. Yapılan önemli projelerin anlatılması konusunda iletişim açığı kapanmalıdır. Yapılan işlerin muhalefet tarafından negatif kampanyaya dönüştürülmesi engellenmelidir. Önemli projelerin artı değerleri ile öne çıkanlarını karşı cenah bizden fazla kullanmaktadır. Ancak yapım aşamasında koparılan yaygara daha fazla konuşulmaktadır. O halde sadece yapmak yeterli değil, sadece liderin anlatması da yeterli değil. Siyaset boşluk kabul etmiyor, aksi halde süreci başkası yönetir” diyerek sözlerine son verdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa