SON DAKİKA

Haber Ekspress

KESKİNKILIÇ: SİYASET NASIL YAPILIR ÖĞRETECEĞİZ

KESKİNKILIÇ: SİYASET NASIL YAPILIR ÖĞRETECEĞİZ
Bu haber 14 Aralık 2021 - 21:36 'de eklendi.

Daha yeni kurulmasına rağmen nereneyse tüm Türkiye’de konuşulan partilerin başında gelen Memleket Partisi, ilçelerde de oldukça aktif bir görüntü sergilemekte. Trakyalı nüfusun yoğun olduğu bir ilçe olan Büyükçekmece daha şimdiden Muharrem İnce’yi bağrına basmış durumda. Büyükçekmece İlçe Başkanı Kaya Keskinkılınç, ilçe çalışmalarını, gelecek hedeflerini ve partisi hakkında birçok detayı bizimle paylaştı. Kendisine yönelttiğimiz “Sizi Memleket Partisi ilçe başkanlığı koltuğuna Hasan Akgün mü getirdi” sorusuna büyük tepki gösteren Keskinkılınç “O lafı birkaç defa daha duydum. Bu iftirayı çıkaranlar şerefsizdir” diyerek tepkisini ortaya koydu.


Daha yeni bir partisiniz, vatandaştan nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Şu ana kadar aldığımız tepkiler çok olumlu. Memleket Partisi’nde bizim genel başkanımızın ismi çok fazla ön planda. Vatandaşa ilk olarak parti ismimizi söylüyoruz, sonrasında ise genel başkanımız Muharrem İnce’nin ismini söylüyoruz ve tepkiler inanılmaz olumlu oluyor. Parti kurulduğundan bu yana alandayız. Bir defa bile olumsuz tepki ile karşılanmadık. Üye çalışmamıza başladık, her geçen gün Memleket Parti’si büyümeye devam ediyor. Hedefimiz yeni yıla kadar 1000 üyenin üzerine çıkmak.

Genel Başkanınız Muharrem İnce Trakya kökenli bir siyasetçi. Trakyalı nüfusun yoğun olduğu bir ilçede siyaset yapmak size avantaj sağlıyor mu?

Tabii ki bunun avantajını yaşıyoruz. Muharrem İnce ismini duyan “Bizim Muharrem” diyor. Büyükçekmece zaten Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Muharrem İnce’nin yanında olmuş ve sandıktan biz çıkmıştık.

Yönetiminizi yaparken neleri ön plana aldınız?

Daha önce siyasetin içinde olan arkadaşlarımızda var ilk defa siyasete giren arkadaşlarımızda var. Trakyalı da var, Doğu kökenli vatandaşlarımız da var. Avukatımız da var, ev hanımımız da var. Yani kısacası bu davaya gönül vermiş kim varsa kapımızı sonuna kadar açtık. Yönetim yaparken liyakate önem verdik. Her görev için o işin ustalarından yönetici olarak destek alıyoruz. Yönetim kurulunun dışında destek aldığımız kimse yok, tamamını kendi yönetimimiz içinden donanımlı arkadaşlarla çözüyoruz.

Sahaya daha yeni çıktınız, Vatandaşın şikayetlerini dinliyorsunuz. Ne gibi sorunlar karşınıza çıkıyor?

Vatandaşta müthiş bir bıkkınlık var. Vatandaş ne Cumhur İttifakına ne de Millet İttifakına güveni kalmamış. Şu anda yeni bir yol yeni bir siyaset anlayışı istiyor. İnsanlar Muharrem İnce deyince “Hoca yapar” diyorlar. Bu ekonomik sıkıntılı dönemde siyaset yapmak her babayiğidin harcı değildir. İki üç puan fazla alacağız diye bir yerde farklı diğer yerde farklı konuşmuyoruz. İnce, Yalova’da ne konuşuyorsa, Diyarbakır’da da aynı şeyi konuşuyor. Biz bununla gurur duyuyoruz.

Birçok devlet kurumunu ziyaret ettiniz. Size karşı davranış şekilleri ve karşılama biçimleri nasıldı?

İlk olarak Kaymakamlık ziyaretimizle başladık. Bunun yanında esnaf odası, emniyet müdürlüğü, ziraat odası, STK’lar ve birçok kuruma ziyaretlerimizi yaptık. İnanın bana şu ana kadar saygı ve sevgiden başka bir şey görmedik. Muharrem İnce milliyetçi ve vatansever bir adam. Irk veya mezhep ayrımcılığını asla kapımızdan içeri sokmayız. Sayın İnce’nin en önemli çizgisi Atatürk’tür. Onunla sorunu olanla asla görüşmeyiz ve kabul etmeyiz.

Büyükçekmece’yi düşündüğümüzde neredeyse 30 yıllık bir Hasan Akgün iktidarı var. Muhalefet eksikliği görüyor musunuz?

Hem de dibine kadar görüyorum. Şu anda ne muhalefet var ne de iktidar var. Ne AK Parti ne de CHP vatandaşın asla yanında olmayı tercih etmiyor. Biz onlara siyasetin nasıl yapılacağını alanda öğreteceğiz. Şu anda çok derin bir siyasi boşluk var. İnsanlar yeni bir umut arıyor ve iddia ediyoruz bu umut biziz.

Muharrem İnce seçimlerde bize “Sakin bir adam olsa da zaman zaman kavga edebilirim” imajını gösterdi. Siz Büyükçekmece’de nasıl bir politika izleyeceksiniz…

Bende geri vites yoktur. Kimin nerede karın ağrısı varsa beni ilgilendirmez. Herkese verilecek cevabımız vardır. Ancak kavga etmemek siyaseten çok daha doğru bir iştir. İşimiz kavga değil vatandaşa dokunmak. Ben ilk esnaf gezimi AK Parti’nin kalesi olan Tepecik’te yaptım. İnsanların yüzlerine baktığım zaman bizlere ne söylemek istediklerini anlıyoruz. Muratçeşme, Türkoba, Tepecik gibi noktalarda biz hep var olacağız. ,

Sizi Memleket Partisi Büyükçekmece İlçe Başkanlığı’na Hasan Akgün mü getirdi?

Asla öyle bir şey yok. Bu saçma sapan iddiayı kim ortaya atmışsa, ispat etmesi gereklidir. Eğer öyle bir durum varsa ben istifa etmeye razıyım ama tersi bir durum varsa, bu durumu kim ortaya atıyorsa o istifa etsin. Eğer bu iftirayı kim atıyorsa şerefsizdir. Daha yerel seçim zamanı değil ancak bizim üzerimize bu konuda çok dedikodu çıkarıyorlar. Herkes işine baksın!

 

Kopya çekmeyi bıraksınlar!

Memleket Partisi Büyükçekmece İlçe Başkanı Kaya Keskinkılınç ile birlikte sorularımıza cevap veren Teşkilatlanmadan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Alyansoğlu, diğer partilerin kendilerinden sürekli olarak kopya çektiğini belirterek “Göreve geldiğimiz günden bu yana parti kurumsal renklerimiz dahil herşeyimizden kopya çektiler. Demokrasiden tamamen uzaklaşan iki taraf var. Millet İttifakı da, Cumhur İttifakı da halkın sorunlarına çözüm bulmaktan çok uzaklar” ifadesini kullandı.

Seçimin kaderini belirleyecek en önemli detay “Z Kuşağı” olacak. Siz Memleket Partisi olarak gençlere ne vadediyorsunuz?

Bizde gençlik kolları yok şu an için. Kadın kolları da yok. Bizde genç, kadın, erkek diye bir ayrım yok. 18 yaşında yönetici arkadaşlarımız var. 18 yaşında oy verme hakkına sahipsen, yönetme hakkına da sahip olman gerekiyor. Muharrem İnce zaten Z Kuşağı ile iletişimi çok kolay kuran bir lider. Son seçimlerde gençlerin İnce’nin arkasından nasıl yürüdüğünü hep birlikte gördük. Genel başkanımızla sokaklarda gezerken o gençlerin İnce ile selfie çektirmek istemelerinden yürüyemez hale geliyoruz. En nihayetinde İnce bir öğretmen ve bu durum bize büyük bir avantaj sağlıyor.

Yeni kurulan birçok parti var. Siz kendinizi bu yeni kurulan partiler arasında hangi noktaya koyuyorsunuz?

Şu anda bu ülkenin tek Cumhuriyetçi ve Demokrat partisi biziz. Gelecek anlamında doğru projeleri ortaya koyan tek parti biziz. Tek tek tüm partileri değerlendirmek istemiyorum ancak vatandaş kimin nereden geldiğini, kimlerle iş tuttuğunu çok iyi biliyor. Daha düne kadar yeni partiler olarak kurulan partiler birlikte maklubeye kaşık sallıyorlardı. O partilerin tüzüklerine bakmak lazım. Ne kadar yürekliler göstersinler.

Muharrem İnce Büyükçekmece’ye ne zaman gelecek?

Şu anda Kaya Başkanımız ile birlikte bir planlama yapmaya çalışıyoruz. Bize sahada en çok gelen sorulardan bir tanesi bu. İnce İstanbul’a zaten çok büyük önem veriyor. Çok yakın zamanda ilçemizde kendisini göreceğiz.

CHP’nin bir eksen kayması yaşadığını düşünüyor musunuz?

Müthiş bir eksen kayması var. Özellikle CHP’de müthiş bir antidemokratik uygulama var. Hepimiz geçmişte CHP’de siyaset yaptık ve şu anda Memleket Partisi çatısı altında siyaset yapmaya başladık. Bunun elbet birçok sebebi var. CHP’de “Ben bu koltukta yapışıp kalacağım” diye bir görüş var. Bizde bu düşünce hiçbir zaman oluşmayacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa