18:43 - Kültür ve sanata katkısı için böyle festivallerin düzenlenmesi gerekiyor
18:30 - 75 ülkeden 1200 kültür ve sanat elçisi Taksim’de buluştu
15:32 - Gazetecilerin yaşadığı sorunlar konuşuldu
23:52 - BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ GIDA BANKASI YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
23:46 - 16 farklı ülkeden 85 kuklanın yer aldığı sergi açıldı
Şu anda içinde bulunduğumuz zaman diliminde şiddet oranlarının artmasının nedeninin bireysel nedenlerden ziyade, sosyo ekonomik nedenlerdir. Bir toplumda yolsuzluklar, şiddet, adaletsizlikler arttığında o toplumda şiddet artıyorsa bireylerin hasta olup olmadığına değil de ekonomik ve sosyal yaşama bakmak gerekiyor. Bizim toplumumuzda artan şiddetin en önemli nedeninin de bu olduğunu düşünüyorum.
Resmi iyi okumak lazım.
Bir hastalık olarak depresyon ile ev kirası maaşından fazla olduğu için mutsuz ve umutsuz hisseden kişilerin ruh halini birbirinden ayırt etmek gerekir. Birincisi sağlık hizmetlerinin, ikincisi çalışma koşullarının iyileştirilmesini gerektirir.
Sosyoekonomik bir krizin içinde çırpınan insanların ruh sağlığını psikiyatrist ve psikologlardan medet umarak değil sosyoekonomik durumlarını iyileştirerek, sosyal destek sistemlerini harekete geçirerek azaltabilirsiniz..